Rząd przyjął projekt ustawy o kosmetykach

Źródło: PAP
Z kraju kosmetyki

Obowiązek zgłaszania zakładów produkujących i paczkujących kosmetyki do specjalnego wykazu oraz stworzenie systemu informowania o niepożądanych działaniach kosmetyków - to niektóre rozwiązania zawarte w projekcie ustawy, który w czwartek (26 kwietnia) przyjęła Rada Ministrów.

Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu

Mam już konto, chcę przejść dalej.

chcę się zalogować

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

chcę założyć nowe konto

Przeczytaj także

więcej chevron_right
Pielęgniarka i położna też wypisze receptę

Pielęgniarka i położna też wypisze receptę

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj nowelę przepisów dot. wprowadzania Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Zakłada ona ponadto m.in. również umożliwienie pielęgniarkom i położnym wystawiania recept.

40 tys. zł za brak pełnej informacji o możliwych powikłaniach

40 tys. zł za brak pełnej informacji o możliwych powikłaniach

Sąd Najwyższy nakazał jednemu ze stołecznych szpitali wypłacenie pacjentowi zadośćuczynienia w wysokości 40 tys. zł za naruszenie jego praw do rzetelnej informacji o sposobie leczenia, możliwych powikłaniach i skutkach terapii. Jak uzasadnia, doszło do poważnego uchybienia w postaci braku informacji metodzie znieczulenia i nieodpowiedniego sposobu odebrania zgody chorego na jego wykonanie.

Trochę więcej na zdrowie

Trochę więcej na zdrowie

Prezydent podpisał wczoraj nowelizację ustawy zakładającą przyspieszenie wzrostu nakładów na publiczny system ochrony zdrowia - od 2024 r. na ten cel będzie przeznaczane nie mniej niż 6 proc. PKB.

Prawnicy lekarzom

Nie tylko lekarze rezydenci, ale również specjaliści są zmuszani do podpisywania paradoksalnych umów o pracę.

Gabinet w domu i mieszkaniu

Warto przybliżyć niektóre wymogi i skutki natury podatkowej czy prawnoadministracyjnej, jakie wiążą się obecnie z prowadzeniem gabinetów w budynkach, które nie są wyłącznie przeznaczone na przychodnie lub gabinety lekarskie.