Podziel się z innymi:
2017-08-21

Niewłaściwe przygotowanie pomieszczenia apteki wyklucza udzielenie zezwolenia na jej prowadzenie

Źródło/Autor: Rzeczpospolita

Spółka prowadząca od dziesięciu lat na terenie Warszawy i okolic kilka aptek ogólnodostępnych wystąpiła o udzielenie zezwolenia na otwarcie kolejnej. Inspektorzy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego stwierdzili jednak, że lokal przeznaczony na aptekę nie spełnia warunków określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Przeczytaj, jakie były przyczyny odmowy.

Niewłaściwe przygotowanie pomieszczenia apteki wyklucza udzielenie zezwolenia na jej prowadzenie
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Reforma szpitali i finanse na leczenie - wyzwania nowego ministra zdrowia (analiza)
24.07.2025
1
Reforma szpitalnictwa i niedofinansowany system ochrony zdrowia - z takimi wyzwaniami będzie się mierzyć nowa minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska. Izabela Leszczyna opuszcza resort po ponad 19 miesiącach. Ma ją zastąpić Jolanta Sobierańska-Grenda.
Sąd: lekarze winni ws. śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny
18.07.2025
9
Sąd Rejonowy w Pszczynie uznał za winnych trzech lekarzy oskarżonych w związku ze śmiercią ciężarnej Izabeli. Jeden lekarz usłyszał wyrok więzienia w zawieszeniu, został też zawieszony w zawodzie na cztery lata. Dwóch innych zostało skazanych na bezwzględne więzienie i zakaz wykonywania zawodu przez sześć lat.
18.07.2025
9
„Rz”: Lekarze orzecznicy ZUS pilnie potrzebni
09.07.2025
1
Z powodu wakatów coraz dłużej trzeba czekać na wydanie orzeczeń i przyznanie świadczeń ZUS. Rządowy projekt nowelizacji przepisów ma to zmienić - donosi wtorkowa „Rzeczpospolita”.
09.07.2025
1