Podziel się z innymi:
2019-10-25
5
23-latek podawał się za radiologa, a nie potrafił nawet zlokalizować wątroby
Źródło/Autor:
Rmf24.pl
Podający się za radiologa 23-latek z Grudziądza próbował zatrudnić się w szpitalach w Poznaniu i Warszawie. Posługiwał się dyplomem uczelni medycznej z Marsylii. Kiedy jego wiedza i umiejętności wzbudziły wątpliwości współpracujących z nim lekarzy, powiadomiono prokuraturę – RMF FM przedstawia wyniki dziennikarskiego śledztwa w tej sprawie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Ministerstwo Zdrowia w nowej wersji projektu ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi poszerzyło zakaz sprzedaży alkoholu - ma objąć stacje benzynowe i uzdrowiska. Jego zakup online miałby być możliwy tylko z odbiorem osobistym w sklepie. Takie same rozwiązania zaproponowali wcześniej posłowie Lewicy.
13.10.2025
Naczelna Rada Lekarska (NRL) poparła stanowisko Naczelnej Rady Adwokackiej (NRA) domagającej się uchylenia ustawy o lekarzu sądowym z 2007 r. Uznała, że system od początku budził wątpliwości, jest niewydolny i nie spełnia swego zadania.
02.10.2025
Żandarmeria zatrzymała łącznie trzy osoby, w tym dwie pełniące kierownicze stanowiska w szpitalu wojskowym w Szczecinie. Prokuratura przedstawiła im zarzuty dotyczące niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Sprawa dotyczy postępowań przetargowych.
25.09.2025