Podziel się z innymi:
2020-01-21
15
NFZ ma prawo karać za błędnie wystawione recepty
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Po kontroli, która wykazała, że recepty na leki refundowane wystawiano bez uzasadnienia medycznego lub nieuprawnionym pacjentom, NFZ nałożył na przychodnię karę. Zdaniem Sądu Najwyższego miał do tego prawo.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Okręgowy Sąd Lekarski w Poznaniu uznał w piątek siedmioro lekarzy za winnych antyzdrowotnego działania podczas pandemii COVID-19. To pierwsze w kraju orzeczenia w tego typu sprawach. Czterech medyków ukarano naganą, jednego upomnieniem, a w dwóch przypadkach mniejszej wagi umorzono karę.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek lekarza chirurga ze szpitala im. Kopernika w Łodzi. Jest on podejrzewany jest o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wykonywane operacje bariatryczne refundowane przez NFZ – poinformował rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński.
Narodowy Fundusz Zdrowia jest w trudnej sytuacji finansowej, co wymaga kolejnych dotacji z budżetu państwa. Potrzebne są m.in. pieniądze na lipcowe podwyżki wynagrodzeń. Docelowo system ma uratować reforma szpitalnictwa - czwartą wersję reformy zapowiedział resort zdrowia.