Podziel się z innymi:
2020-07-17
26
Lekarz (nie)zdolny do pracy: diagnoza lekarska może zdyskredytować i uśmiercić zawodowo
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
„Dziennik Gazeta Prawna” opisuje historię lekarza, który przez dwa lata nie mógł wykonywać zawodu, gdyż samorząd lekarski podejrzewał, że stan psychiczny uniemożliwia mu pracę i mogą z tego powodu ucierpieć pacjenci. On sam twierdzi, że przy pomocy procedur próbowano mu zniszczyć życie i że nie jest jedynym, który tego doświadczył. Ostatecznie wymiar sprawiedliwości stanął po jego stronie, ale dopatrzył się tylko nieprawidłowego zastosowania przepisów i uchybień proceduralnych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W środę wchodzi w życie ustawa reformująca szpitalnictwo, która daje szpitalom możliwość konsolidacji oraz przeprofilowania oddziałów. W związku z reformą Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć miliard zł z Funduszu Medycznego na dostosowywanie infrastruktury szpitalnej do potrzeb demografii.
Decyzja prezydenta Karola Nawrockiego to dowód, że głos lekarzy jest słyszany - ocenił w poniedziałek prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski. Według samorządu lekarskiego zawetowana ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy utrwalała uproszczone tryby uzyskiwania prawa wykonywania zawodu.
Prezydent Karol Nawrocki podpisał w poniedziałek ustawę dostosowującą zasady oceny technologii medycznych do unijnych wytycznych i przyznającą nowe zadania Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
26.08.2025