Podziel się z innymi:
2020-10-13
14
2 mln zł za osiem lat w szpitalu psychiatrycznym
Źródło/Autor:
Angora
To najwyższe z zasądzonych dotąd w Polsce odszkodowań za przymusowy pobyt w placówce medycznej. Niestety 62-letni poszkodowany jest jedynym z bezprawnie uwięzionych pacjentów „osławionego” szpitala psychiatrycznego w Rybniku (woj. śląskie), który dożył sprawiedliwości – podaje „Angora”.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Okręgowy Sąd Lekarski w Poznaniu uznał w piątek siedmioro lekarzy za winnych antyzdrowotnego działania podczas pandemii COVID-19. To pierwsze w kraju orzeczenia w tego typu sprawach. Czterech medyków ukarano naganą, jednego upomnieniem, a w dwóch przypadkach mniejszej wagi umorzono karę.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek lekarza chirurga ze szpitala im. Kopernika w Łodzi. Jest on podejrzewany jest o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wykonywane operacje bariatryczne refundowane przez NFZ – poinformował rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński.
Narodowy Fundusz Zdrowia jest w trudnej sytuacji finansowej, co wymaga kolejnych dotacji z budżetu państwa. Potrzebne są m.in. pieniądze na lipcowe podwyżki wynagrodzeń. Docelowo system ma uratować reforma szpitalnictwa - czwartą wersję reformy zapowiedział resort zdrowia.