Podziel się z innymi:
2021-03-22
2
Przeregulowana telemedycyna
Źródło/Autor:
IW
Od połowy marca – na mocy ministerialnego rozporządzenia – zmieniono zasady korzystania z teleporad udzielanych w ramach POZ. Teraz to pacjent ma decydować, czy chce skorzystać z tej formy kontaktu z lekarzem, a w przypadku podejrzenia nowotworu czy pogorszenia stanu chorego przewlekle zdalna konsultacja w ogóle nie będzie możliwa. Czy taka regulacja – podyktowana, jak poinformowano, skargami samych pacjentów – faktycznie była potrzebna? Zdaniem lekarzy oraz ekspertów – z którymi rozmawiał portal Esculap – absolutnie nie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Po incydencie w szpitalu w Oleśnicy z udziałem Grzegorza Brauna samorząd lekarski zaapelował do polityków o uregulowanie przepisów o przerywaniu ciąży. Naczelna Rada Lekarska podkreśliła w przyjętym w czwartek stanowisku, że obecna sytuacja skutkuje coraz częstszymi atakami na medyków.
Praktyki pseudomedyczne będą zakazane jako działalność wysoce szkodliwa dla zdrowia, a Rzecznik Praw Pacjenta będzie mógł w postępowaniach w tych sprawach nałożyć do miliona zł kary – zakłada projekt Ministerstwa Zdrowia, którego założenia ukazały się w poniedziałek w wykazie prac rządu.
11.03.2025
5
Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić od 1 lipca br. elektroniczny sposób dokonywania przez lekarzy i felczerów zgłoszeń przypadków zakażeń i chorób zakaźnych oraz jednocześnie znieść możliwość przesyłania tych danych w postaci papierowej.
24.02.2025