Podziel się z innymi:
2021-07-09
2
Kiedy przedawnia się błąd medyczny?
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
W przypadku długotrwałego i nieprawidłowego leczenia mamy do czynienia z czynem trwałym stanowiącym przesłankę odpowiedzialności dyscyplinarnej lekarza. W takim wypadku bieg przedawnienia należy liczyć od zakończenia źle przeprowadzonej terapii, także w przypadku błędów popełnionych na jego początku – orzekł Sąd Najwyższy.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Elastyczne przekształcanie oddziałów i łączenie szpitali przez samorządy zakłada projekt reformy szpitalnictwa przyjęty we wtorek przez rząd - podało Ministerstwo Zdrowia. MZ zrezygnowało z usunięcia przepisów o wykonywaniu zawodu w trybie uproszczonym przez lekarzy spoza UE.
Ginekolożka Gizela Jagielska zrezygnowała z funkcji zastępcy dyrektora ds. medycznych szpitala w Oleśnicy. Poinformowała, że jej decyzja nie miała związku z toczącym się śledztwem w sprawie aborcji w tej placówce. Podkreśliła, że nadal w niej pracuje.
Okręgowy Sąd Lekarski w Poznaniu uznał w piątek siedmioro lekarzy za winnych antyzdrowotnego działania podczas pandemii COVID-19. To pierwsze w kraju orzeczenia w tego typu sprawach. Czterech medyków ukarano naganą, jednego upomnieniem, a w dwóch przypadkach mniejszej wagi umorzono karę.