Podziel się z innymi:
2022-06-28
MZ: pandemia wpłynęła na możliwość wydatkowania pieniędzy z Funduszu Medycznego
Źródło/Autor:
PAP
Fundusz Medyczny zaczął działać w 2020 r., kiedy rozpoczęła się pandemia COVID-19. To w zasadniczy sposób rzutowało na możliwości wydatkowania pieniędzy z subfunduszy - mówił podczas posiedzenia senackiej Komisji Zdrowia podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcin Martyniak.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Z powodu wakatów coraz dłużej trzeba czekać na wydanie orzeczeń i przyznanie świadczeń ZUS. Rządowy projekt nowelizacji przepisów ma to zmienić - donosi wtorkowa „Rzeczpospolita”.
Projekt nowelizacji Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, nazywany też „Lex Szarlatan”, może całkowicie przekształcić rynek usług zdrowotnych, suplementów i tzw. terapii alternatywnych w Polsce. Zakłada m.in. zakaz promowania „uzdrowień” bez podstaw naukowych, obowiązek informowania o braku kwalifikacji medycznych oraz możliwość nakładania kar do 2 mln zł i blokowania treści w sieci przez Rzecznika Praw Pacjenta. O tym jakie konkretne zmiany to oznacza mówi mec. Karolina Pilawska.
08.07.2025
2
Maksymalnie 15 minut będzie na przyjęcie pacjenta na szpitalny oddział ratunkowy od zespołu ratownictwa medycznego - zakłada projekt rozporządzenia ministra zdrowia przekazany w piątek do konsultacji.