Podziel się z innymi:
2023-08-10

Kolejne decyzje o niezgodnym stosowaniu wlewów witaminowych

Źródło/Autor: PAP

W lipcu 2023 r. Rzecznik Praw Pacjenta wydał kolejne dwie decyzje dotyczące niezgodnego z aktualną wiedzą medyczną stosowania wlewów witaminowych. W toku pozostaje jeszcze 13 postępowań.

Kolejne decyzje o niezgodnym stosowaniu wlewów witaminowych
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Naczelna Izba Lekarska wszczęła czynności w sprawie patologa ze Szpitala Południowego
14.07.2026
Naczelna Izba Lekarska wszczęła czynności w sprawie patomorfologa z Warszawskiego Szpitala Południowego. Złożyła też w jego sprawie zawiadomienie do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej - poinformowała rzeczniczka NIL Iwona Kania.
Poznań/ Ruszył proces ginekologa oskarżonego o ubezpłodnienie 24-letniej pacjentki
26.06.2026
1
Do 20 lat więzienia grozi ginekologowi z Poznania, który podczas operacji 24-latki pozbawił ją możliwości zajścia w ciążę, usuwając jej m.in. macicę. W czwartek przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ruszył proces Dariusza S. Lekarz nie przyznaje się do winy.
Dzielenie recept od 1 lipca; MZ przesuwa termin wdrożenia zmian
17.06.2026
Na 1 lipca Ministerstwo Zdrowia zmieniło termin uruchomienia funkcjonalności umożliwiającej realizację e-recepty w różnych aptekach. Resort „przychyla się do wniosku Naczelnej Izby Aptekarskiej” - podano we wtorek w komunikacie. Pierwotnie dzielnie recept miało być możliwe od 18 czerwca.