Prawo w praktyce
Rozliczenie umowy sponsoringu między lekarzem i firmą farmaceutyczną może być korzystne dla obu stron. Potwierdza to najnowsza interpretacja Krajowej Informacji Skarbowej.
Przedstawiciele Naczelnej Izby Aptekarskiej i samorządowcy mają dosyć sporów o nocne dyżury aptek. Podczas spotkania z wiceministrem zdrowia Marcinem Czechem będą rozmawiać o sposobach rozwiązania sytuacji. Proponują, by za dyżury płacił aptekarzom Narodowy Fundusz Zdrowia.
27.09.2017
3
Po ogłoszeniu harmonogramu pracy aptek w powiecie Szczytno w woj. warmińsko-mazurskim część aptekarzy uznała, że nastąpił nieprawidłowy ich podział pomiędzy 15 aptek funkcjonujących na terenie powiatu.
25.09.2017
1
Pracownica pogotowia ratunkowego zwróciła się do SPZOZ o zapłatę 9900 zł wraz z odsetkami. Kwota stanowiła różnicę między wynagrodzeniem otrzymanym przez powódkę a wynagrodzeniem należnym. Zdaniem skarżącej pracodawca nie wypłacił jej dodatków za pracę w godzinach nocnych oraz w niedzielę i święta.
13.09.2017
W świetle polskiego prawa zarówno wręczający, jak i przyjmujący łapówkę popełnia przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Spółka prowadząca od dziesięciu lat na terenie Warszawy i okolic kilka aptek ogólnodostępnych wystąpiła o udzielenie zezwolenia na otwarcie kolejnej. Inspektorzy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego stwierdzili jednak, że lokal przeznaczony na aptekę nie spełnia warunków określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Przeczytaj, jakie były przyczyny odmowy.
21.08.2017
Resort finansów chce na dobre wyeliminować zagrożenie opodatkowaniem darmowych szkoleń dla pielęgniarek i lekarzy oraz najemców lokali komunalnych i socjalnych, którym umorzono długi czynszowe.
26.07.2017
1
Przepisy dyskryminują wydalonych z zawodu lekarzy i lekarzy dentystów nie dając im szansy na rehabilitację i powrót do zawodu - pisze Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia.