Prawo w praktyce
W świetle polskiego prawa zarówno wręczający, jak i przyjmujący łapówkę popełnia przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Spółka prowadząca od dziesięciu lat na terenie Warszawy i okolic kilka aptek ogólnodostępnych wystąpiła o udzielenie zezwolenia na otwarcie kolejnej. Inspektorzy Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego stwierdzili jednak, że lokal przeznaczony na aptekę nie spełnia warunków określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia. Przeczytaj, jakie były przyczyny odmowy.
21.08.2017
Resort finansów chce na dobre wyeliminować zagrożenie opodatkowaniem darmowych szkoleń dla pielęgniarek i lekarzy oraz najemców lokali komunalnych i socjalnych, którym umorzono długi czynszowe.
26.07.2017
1
Przepisy dyskryminują wydalonych z zawodu lekarzy i lekarzy dentystów nie dając im szansy na rehabilitację i powrót do zawodu - pisze Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia.
Przed Sądem Rejonowym w Suwałkach zakończył się właśnie ponowny proces byłej ordynatorki suwalskiego szpitala, oskarżonej o branie łapówek. W czwartek sąd wyda wyrok w tej sprawie.
20.06.2017
Dziennikarze nie mieli prawa podawać nazwiska chirurga w związku z jego dyscyplinarką, ale nie muszą go przepraszać. Lekarz żądał przeprosin za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, że Sąd Lekarski wymierzył mu karę nagany za wykonaną operację. Pacjentka w jej trakcie miała zostać zeszpecona.
29.05.2017
4
O naruszenie dóbr osobistych oskarżył dystrybutora jednego z filmów były dyrektor szpitala i znany kielecki radny. Jeden z negatywnych bohaterów, oficer UB, nosi takie samo nazwisko jak on. "Czy zna pan takie słowo jak zeszmacenie czyjegoś nazwiska?" - pytał w sądzie adwokat radnego.
Z oficjalnego sprawozdania CBA wynika, że dzięki jego działalności Narodowy Fundusz Zdrowia zaoszczędził ponad 100 mln zł. O jakie dokładnie inwestycje chodzi?
17.05.2017